Moje původní povolání je elektrotechnik. Vyučil jsem se elektromechanikem a hned poté pokračoval na SPŠ elektrotechnické v Českých Budějovicích. Po absolvování jsem se věnoval původní profesi. Díky tomu mám bohaté zkušenosti z oblasti instalace a servisu elektrických i elektronických zařízení, servisu elektrických strojů, přístrojů, ovládacích a regulačních prvků. Prováděl jsem opravy elektrických zařízení nízkého napětí, t.j. elektromotorů, elektrického nářadí, domácích spotřebičů ale i spotřební elektroniky. V širokém okolí jsem znal všechny pračky, ždímačky, rotační pily a domácích čerpadla. Nosili mi domů žehličky, roboty, vysavače, radiopřijímače, vše co mělo něco společného s elektrotechnikou. Později jsem si vyzkoušel pozici elektromechanika telekomunikačních zařízení a strávil nějaký čas touto činností u montážní společnosti, hlavně na Slovensku. Vedle toho jsem si doma stavěl elektronické obvody, protože elektronika pro mě byla velmi přitažlivá.

Zásadní změna však přišla až na začátku 90.let. V průběhu studia na ČVUT FEL jsem se zhlédnul v tehdy prosazovaném oboru informační technologie. V roce 1991 jsem si pod tlakem nabytých informací, pořídil svůj první počítač, AT 286 s úžasným 1MB RAM a 40MB diskem za cenu srovnatelnou se slušně jetým vozem Škoda. Po absolvování jsem se začal IT věnovat profesionálně.

Zpočátku jsem se ocitl ve školství. Vyučoval jsem programování v Turo Pascalu, předchůdce dnešních Delphi, a seznamoval jsem studenty s aplikačními prostředky na úrovni pozdějších MS Office. V roce 1995 jsem začal dráhu systémového analytika které se převážně věnuji dodnes. Prošel jsem stání správou /Novell Netware 3/, bankovnictvím /Open VMS/, soukromou softwarovou společností /Windows, Oracle/ a 2 výrobními závody /HP 3000, Widows Server, MS SQL, Oracle/. Nyní působím samostatně a kromě této profese se věnuji také průmyslové automatizaci /Siemens Simatic, STEP7/ a své původní profesi, elektrotechnice.